آموزش ساخت جيميل (gmail)

آموزش ساخت جيميل (gmail)

ساختن جيميل بسيار ساده است، فقط کافيست مراحل زير را طي کنيد تا شما هم براي خود يک جيميل داشته باشيد. 

1. براي ساختن جيميل ابتدا به آدرس gmail.com برويد و يا اينجا کليک کنيد.

2. سمت راست بالاي صفحه بر روي دکمه Create an account کليک کنيد:

 

3. شروع به پر کردن فرم مي کنيم. در قسمت Name نام و نام خانوادگي خود را بنويسيد.

4. در قسمت Choose your username نام کاربري خود را وارد کنيد (تنها از حرف، عدد و نقطه استفاده کنيد). انتخاب يک نام کاربري که تابحال انتخاب نشده باشد شايد کمي دشوار باشد چراکه مليون ها نفر از جيميل استفاده مي کنند و هر کدام آدرس مخصوص به خودشان را دارند. در مستطيل خالي نام کاربري مورد نظر خود را وارد کنيد بعد از رفتن به مرحله بعد خودکار چک خواهد شد که اين نام کاربري قابل قبول هست يا خير. معمولاً با اضافه کردن يک عدد به انتها نام کاربري پذيرفته خواهد شد!

5. در قسمت Create a password و Confirm your password کلمه عبور خود را وارد کنيد  (رمز عبوري که انتخاب مي کنيد را در اختيار هيچکس قرار ندهيد، در انتخاب رمز عبور از حروف و اعداد استفاده کنيد تا رمز عبورتان امن باشد. همچنين سعي کنيد در رمز عبورتان از نام خودتان، شماره شناسنامه و موارد مشابه استفاده نکنيد چون نشخيص آنها براي ديگران آسان است).

6. در قسمت Birthday ماه، روز و سپس سال تولد خود را به ميلادي انتخاب کنيد.

7. در قسمت Mobile phone کشور و شماره تلفن همراه خود را وارد کنيد (اين قسمت اختياري است ولي يکي از بهترين راه ها براي جلوگيري از سوء استفاده ديگر افراد از اکانت گوگلي شما است و گوگل از شماره شما براي هيچ کار ديگري استفاده نمي کند و من به شما توصيه مي کنم شماره خود را وارد کنيد.)

8. در قسمت Your current email address شما بايد يک ايميل از خود ذکر کنيد، اگر در حال حاضر ايميل ديگري داريد (جيميل، ايميل ياهو، لايو، هات ميل، …) آنرا در اين قسمت ذکر کنيد، اين ايميل بسيار مهم است چرا که اگر روزي رمز عبور خود را فراموش کنيد و به گوگل اطلاع بدهيد، رمز عبور را به اين ايميل براي شما مي فرستد. پس فقط اگر به ايميل خود اطمينان داريد آنرا در اين قسمت ذکر کنيد. اما اگر اولين بار است که ايميل مي سازيد و ايميل ديگري نداريد، اين قسمت را خالي بگذاريد.

 

9. در قسمت Prove you’re not a robot بايد ثابت کنيد که ربات نيستيد! عبارتي را که در عکس مي بينيد عيناً در کادر زير آن تايپ کنيد اين عبارت دو کلمه اي است و بين آن يک فاصله وجود دارد. (چرا کد هاي امنيتي را در فرم هاي اينترنتي مي بينيم؟)

10. در قسمت Location کشوري که در آن حضور داريد را بنويسيد. و در نهايت قوانين استفاده از سرويس هاي گوگل را با تيک دار کردن گزينه I Agree to the Google … بپذيريد. و روي Next Step براي رفتن به مرحله بعدي کليک کنيد.

 

11. در اينجا ممکن است گوگل براي اطمينان از صحت شماره تلفن همراه شما با شما تماس بگيرد. در اين صورت بعد از کليک روي Call my phone with verification code گوگل به شما زنگ خواهد زد و کد امنيتي را به صورت يک عدد براي شما مي گويد. (دقت کنيد که گوگل يک بار اين کد را مثلاً به صورت five-zero-five-eight-six-seven  مي گويد و بعد مي گويد Again و از دوباره آن را تکرار مي کند)  بعد از شنيدن اين عدد ها در قسمت verification code وارد کنيد و روي دکمه verify کليک کنيد.


12. پس از اين مرحله شما وارد مرحله 2 مي شويد (!) در اين مرحله مي توانيد عکس خود را هم اضافه کنيد تا در گوگل پلاس هم صاحب عکس باشيد و هم اکانت گوگل شما عکس دار شود. اگر تمايلي به اين کار نداريد روي دکمه Next Step کليک کنيد و اگر مي خواهيد عکس خود را آپلود کنيد روي گزينه ADD PROFILE PHOTO کليک کنيد و عکس خود را آپلود کنيد!

 

جيميل به شما خوش آمد خواهد گفت بعد از خواندن راهنمايي ها، بر روي  Continue to Gmail کليک کنيد تا به جيميل خود برويد.