مبارز با هرزنامه ها

اهمیت گوگل به دانش بشری و تشخیص خوب از بد حذف هرزنامه ها را معنا دار می کند گوگل می گوید :

"هر روز میلیون‌ها صفحه هرزنامهٔ بی‌مصرف ایجاد می‌شود. ما با ترکیبی از الگوریتم‌های رایانه‌ای و بررسی دستی با هرزنامه مبارزه می‌کنیم."

 

سایت‌های هرزنامه سعی می‌کنند با ترفندهایی و شگردهای مختلفی  سعی در فریب گوگل دارند و گوگل سرسختانه با آنها برخورد می کند ( البته شاید تا به حال صد در صد موفق نبوده اما هر روز در این مورد بهتر و بهتر می شود ) . نویسندگان هرزنامه ها سعی دارند خود را به بالای نتایج جستجو برسانند این برای نتایج جستجو بد است زیرا وب‌سایت‌های مرتبط زیر هرزنامه‌ها دفن می‌شوند، و برای مالکان وب‌سایت‌های واقعی بد است چون سایت‌های آنها سخت‌تر پیدا می‌شوند. خبر خوب این که الگوریتم‌های Google می‌توانند اغلب هرزنامه‌ها را تشخیص دهند و رتبه آنها را به طور خودکار کاهش دهند. برای بقیه موارد، و حذف هرزنامه های آنقدر برای گوگل مهم است که گوگل  تیم‌هایی دارد که به صورت دستی سایت‌ها را بررسی می‌کنند.

بعضی ترفند ها و شگرهای هرزنامه ها 

  تکرار مکرر کلمه‌های کلیدی

خرید پیوندهایی که رتبه صفحه خوبی منتقل می‌کنند

 گنجاندن نوشتار نامرئی در صفحه

 

 

انواع هرزنامه

وب سایت های هرزنامه و برخورد گوگل

 

علاوه بر هرزنامه‌های نشان داده شده در بالا، در اینجا برخی دیگر از انواع هرزنامه‌ها را معرفی می‌کنیم که تشخیص داده و علیه آنها اقدام می‌کنیم.

استتار کردن و/یا هدایت‌های پنهانی

سایتی که به نظر می‌رسد که خود را استتار کرده (چیزی که به کاربران انسانی نشان می‌دهد با چیزی که به موتور جستجو نشان می‌دهد فرق دارد) یا کاربر را به صفحه دیگری به غیر از آنکه Google دیده است هدایت می‌کند.

سایت هک‌شده

ممکن است بعضی صفحات در این سایت توسط یک شخص ثالث هک شده باشد تا محتوا یا پیوندهای هرزنامه‌ای نمایش دهد. صاحبان وب‌سایت باید برای پاک‌سازی سایت‌ خود و اصلاح نقاط ضعف امنیتی، اقدام فوری انجام دهند.

نوشتار پنهان و/یا انباشتن کلمات کلیدی

بعضی از صفحات ممکن است شامل نوشتار پنهان و/یا انباشتی از انبوه کلمات کلیدی باشند.

دامنه‌های پارک‌شده

دامنه‌های پارک‌شده سایت واقعی نیستند، بلکه جای نگهداری شده برای یک سایت هستند که محتوای اختصاصی کمی دارند، بنابراین Google معمولاً آنها را در نتایج جستجو نمی‌آورد.

هرزنامه محض

به‌نظر می‌رسد سایت از شیوه‌های هجومی هرزنامه مانند تولید خودکار عبارات نامفهوم، فریبکاری، استخراج محتوا از دیگر وب‌سایت‌ها و/یا نقض مکرر و فاحش دستورالعمل‌های مدیر وب‌سایت Google استفاده می‌کند.

ارائه‌دهندگان رایگان میزبانی و DNS پویای هرزنامه‌مانند

میزبانی سایت توسط خدمات رایگان میزبانی یا DNS پویایی تأمین می‌شود که به نسبت زیادی محتوای هرزنامه‌ای دارد.

محتوای ضعیف و بدون ارزش افزوده یا کم ارزش

به‌نظر می‌رسد که سایت از صفحاتی با کیفیت پایین یا سطحی تشکیل شده است که به کاربران ارزش افزوده زیادی ارائه نمی‌دهد (مانند صفحات ضعیف وابستگان، صفحات گذرگاه، سایت‌های کپی یکدیگر، محتوای ایجاد شده به صورت خودکار یا محتوای کپی شده).

پیوندهای غیرطبیعی از یک سایت

Google الگویی غیرطبیعی، مصنوعی، فریبنده یا دستکاری شده از پیوندهای خروجی را در این سایت شناسایی کرده است. این موضوع ممکن است نتیجه فروش پیوندهایی باشد که رتبه صفحه خوبی منتقل می‌کنند یا مشارکت در پیوند‌سازی ساختگی باشد.

پیوندهای غیرطبیعی به یک سایت

Google الگویی غیرطبیعی، مصنوعی، فریبنده یا دستکاری شده از پیوندهای ورودی به این سایت را شناسایی کرده است. این موضوع ممکن است نتیجه خرید پیوندهایی باشد که رتبه صفحه خوبی منتقل می‌کنند یا شرکت در پیوند‌سازی ساختگی باشد.

هرزنامه تولید شده توسط کاربر سایت

به‌نظر می‌رسد سایت حاوی محتوای هرزنامه تولیده شده توسط کاربران سایت باشد. ممکن است محتوای مشکل‌آفرین در صفحات تالار گفتمان، صفحات دفتر یادبود مهمان، یا نمایه‌های کاربر ظاهر شود.