چگونه می توانم از وب سایت خود بیشتر بهره ببرم ؟

ما هر روز با کسانی روبرو  هستیم که می خواهند در کسب و کار خود بهترین سایت را داشته باشند و بتوانند از طریق وب سایت خود مشتری و سود آوری داشته باشند . این کار هم سخت هست و هم آسان . از این بابت آسان است که ما به پیشنهاد موارد مهم راهنمایی می کنیم که اگر آنرا انجام بدهند سایت خوب و کارآمدی خواهند داشت و در گفتن این پیشنهادات مفید هم امساک نداریم و بی دریغ مطالب مهم را می گوئیم . اما قسمت سخت آن کجاست و نکته مهم و عجیب برای ما آن است که کمتر کسی کارهایی را که ما سفارش می کنم انجام میدهد .

ما سعی می کنیم  توصیه های مهم و پایه را برای استفاده بهینه از وب سایت شما به صورت خلاصه و به زبان ساده توضیح می دهیم و از شما هم می خواهیم که آنها را بکار بگیرید و مطمئن باشید توصیه های اصولی و درست را همیشه از افراد حرفه ای ( افرادی که کار روز مره و حرفه اشان طراحی سایت و بهینه سازی سایت است ) می توانید بشنوید پس اولین توصیه آن است که هر کسی چیزی را از روی احساسات و یا بدون منطق و غیر اصولی به شما گفت جدی نگیرید و آنها را بکار نگیرید .

 

اینترنت جایگاهی است برای دانش بشری 

اینترنت جایگاهی برای دانش بشری است این دانش تنها فرمولهای عجیب و سخت ریاضی نیست ، دانش بشری تنها اطلاعات علوم و فنون نیست و اطلاعات افراد دانشمند نیست . دانش بشری شامل هر چیزی است . آدرس یک شرک ، ساعت حرکت یک قطار ، دستور پخت غذا ، یک توصیح پزشکی و هر چیزی است ما در اینترنت اطلاعات پیش پا افتاده نداریم هر چیز و هر اطلاعات به جای خود مفید فاید است .

 

درک صحیحی از اینترنت و وب سایت داشته باشید 

پس تا اینجا گفته شد که اینترنت جایگاهی است از دانش بشری . راستی این دانش بشری در یک صفحه یا یک کتاب یا هزاران کتاب یک کتابخانه بزرک حجم دارد ، خیر دانش بشری به انداز یک دنیا حجم دارد و فضای مجازی به راستی دنیای مجازی است . 

خوب این حجم بزرگ از اطلاعات چگونه مرتب شده است و چگونه قابل دسترسی است . اصول پایه اینترنت بسیار ساده است حجم بزرگ اینترنت کوچک می شود در حد یک صفحه از وب سایت ( یک صفحه از اینترنت ) یعنی من و شما وقتی سایت درست می کنیم پس تعداد صفحه از اطلاعات داریم که این صفحات از طریق لینک های داخلی به صفحات دیگر ارتباط دارند و از طریق لینک های خارجی به خارج از وب سایت شما ارتباط دارند یعنی همان که ما در دنیای واقعی مشاهده می کنیم و افراد جوامع را ایجاد می کنند و مهمترین ویژگی افراد و جامعه ارتباط بین افراد و جوامع است همه ما که در یک محله یا یک شهر یا در یک کشور زندگی می کنیم و به صورت کلی در تمام دنیا ارتباط بین افراد و افراد و جوامع و جوامع با جوامع وجود دارد . این ارتباط در اینترنت از طریق لینکها به وجود می آید و به اندازه خود دانش بشری مفید است .

 

حضور شما با اطلاعات بیشتر و لینک های بیشتر معنی پیدا می کند .

افراد زیادی وجود دارند که از دانش بشری و آنچه در اینترنت هست استفاده می کنند و تعداد افرادی که اطلاعات تولید می کنند کم است و ارزش تولید کنندگان به اندازه خود اطلاعات مهم است . پس شما باید جزء افراد مهم باشید و حداقل در مورد کسب و کار و خدمات و محصولات و .. مربوط به خود اطلاعات اصولی و درست تولید کنید . مگر می شود اطلاعات یک محصول یا خدمات فقط اسم آن محصول و خدمات باشد . پس شما نباید فکر کنید که همه مشتریان و بازدید کنندگان سایت شما همان اطلاعات شما را دارند ، شما وظیفه دارید اطلاعات مفید را از دید ساده ترین و کم اطلاعات ترین افراد تهیه کنید .

خوب یکی از ویژگی هایی که برشمردیم وجود لینک های هر صفحه است یک صفحه منفرد و تنها و بدون لینک و لینک های ورودی و لینک یا لینک های خروجی نداشته باشید . اگر من یک محصول شما را دید م من را راهنمایی کنید و در معرفی یک محصول فهرست محصولات مرتبط آنرا نیز داشته باشید و بدین گونه سایت خود را مانند یک بازاریاب و فروشنده حرفه ای شکل و فرم دهید .

صفحات غنی از اطلاعات داشته باشید و لینک های مفید در سایت خود را تا انجا که امکان دارد ( تا حداکثر 100 لینک در هر صفحه ) استفاده کنید .

 یک ساختار اصولی را برای خود تجسم کنید و روی کاغذ بیاورید .

در سایت اینترنتی باید خود و کسب و کار خودتان را با جزئیات معرفی کنید ، محصولات و خدمات خود را به بهترین روش و به تفصیل شرح دهید  . 

خوب برای این کار باید تقسیم بندی مطالب را درست  و اصولی و قابل درک برای کاربران و بازدید کنندگان سایت اینترنتی خود داشته باشید . مطالب هر فصل و هر بخش را خوب و روشن توضیح دهید پس از مطالب غنی برای هر صفحه استفاده کنید ، مطالب را خوب توضیح دهید ، از سایت های دیگران برداشت صحیح داشته باشید اما از آنها کپی نگیرید ( مطالب آنها را بدون هیچ تغییری در سایت خود هر گز کپی نکنید ) .

 

به بازدید کنندگان خود احترام بگذارید 

هدف خود را این بگذارید که اگر محصولات و خدماتی که شما ارائه می دهید را جستجو می کند و اگر روی لینک وب سایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجو مانند گوگل ، یاهو ، بینگ کلیک کرد و وارد سایت شما شد . بهترین اطلاعات را از سایت شما دریافت کند . شما باید بهترین خدمت را به بازدید کنندگان خود بدهید و سعی کنید که آنها را در رسیدن به اهدافشان یاری کنید . مطمئن باشید بازدیدکنندگان راضی به سایت شما و به شما پاداش می دهند . یا با شما وارد معامله می شوند ، یا شما را به دیگران پیشنهاد می دهند ، یا از اطلاعات که از سایت شما دریافت کرده ان همراه نام شما یاد می کنند و یا حداقل تعداد بازدید کنندگان شما را بالا می برند .

چرا و چگونه به بازدید کنندگان احترام بگذاریم 


ارباب گوگل کیست ؟

گوگل علاوه بر آن که به سهامداران مالی خود بسیار احترام می گذارد به یک قشر دیگر نیز بسیار احترام می گذارد . فکر می کنید این افراد دارندگان سایت ها هستند که خوراک سایت ها را می دهند ؟

ارباب گوگل جستجوگران هستند 


هر وب سایت باید نامی خوش داشته باشد 

 

 

وب سایت خود را بالا شهر بنا کنید 

هاست خوب داشته باشید 

 

از  نگارش صحیح و انشاء ای شیواه و  استفاده کنید 

 


صفحه آرائی اصولی را  مورد توجه قرار دهید 

صفحه آرائی یک صفحه از وب سایت را شاید کمتر شنیده اید ، همه در مورد مطالب سایت صحبت می کنند و به مطالب غنی و محتوا و بازاریابی محتوای توجه می کنند اما به نگارش و صفحه آرائی صفحات سایت کمتر توجه می شود .

صفحه آرائی چیست  و فواید آن کدام است 


 

اینترنت مهم هست اگر چنین فکر نمی کنید از دیگران عقب خواهید ماند 


به رشد و بالندگی وب سایت خود توجه کنید 

شب فکر می کنیم چرا فلانی و فلانی سایت دارند  من نداشته باشم ، آن شب را در تب داشتن یک وب سایت بهتر از فلانی و فلانی به سر می بریم و فردا کاملا جو گیر دنبال یک طراح سایت می گردیم  و همه اش در مورد ظاهر زیبا و امکانات عالی ( هر چه بیتش امکانات داشته باشد ، بهتر ) کلی وسواس به خرج می دهیم و اما .... بعد از یک هفته یک سایت نیمه کار ، بدون مطلب و ... 

اگر مانند یک نهال به وب سایت خود نگاه نکنید و از آن مراقبت نکنید ، هیچ وقت کسب و کار اینترنتی شما پر رونق نخواهد شد 

مطالب مفید در مورد به روز رسانی وب سایت 

 


به وب سایت های مشابه خود و به رقبای خود توجه کنید 

 

چرا موتورهای جستجو مهم هستند 

 

 

کلمات کلید زبان گفتاری موتورهای جستجو 

 

 

خوب انشاء بنویسید حالا که موضوع و کلمات کلید مشخص هستند 

 

برای طراحی سایت خوب هزینه کنید 

 

 

با تصاویر زیبا مطالب را قابل درک و صفحات خود را زیبا کنید 

 

به سرعت و چابکی وب سایت خود توجه کنید 

 

به امنیت وب سایت خود توجه کنید 

 

 

وب سایت خود را چک آپ کنید 

 

 

در جوامع اینترنتی هم حضور داشته باشید 

 

 

یک وبلاگ برای گفتار روزانه خود داشته باشید 

 

به سرعت